Et Pistik on info ja meeleleahutusportaal siis lisandub sinna koguaeg uut infot ja ka meelelahutust. Seekord on vaatluse all info valdkonda kuuluv kategooria – suunakoodid.

Mis on üldse suunakoodid?

Suunakood on ühest kuni neljast numbrist koosnev numbrikombinatsioon mis valitakse välismaale helistamiseks telefoninumbri ette. See kehtib nii laua- kui ka mobiilitelefonilt helistades. Ning suunakoodi määrab ära see kus riigis kõnealune telefoni number on registreeritud millele parajasti helistada soovitakse. Kui inimene läheb aga oma telefoniga (mobiiliga eelkõige) ise välisriiki siis sellest tema tema telefoni numbri ees kasutatav suunakood ei muutu.

Pistikust saad otsingu abil otsida riigile kuuluvat suunakoodid kui ka vastupidi, otsida suunakoodi järgi riiki millele see kuulub. Riigi suunakoodi leidmiseks trüki otsingu välja riigi nimi ning riigi leidmiseks trüki välja suunakood.

Lisaks on võimalik sorteerida allpool olevas tabelis tähestiku järjekorras riigi nimede järgi kasvavalt või kahanevalt tähestiku järjekorras või siis suunakoodid järgi kasvavalt või kahanevalt. Kliki selleks vastava veeru päisesse.

Kui tähelepanelikult vaadata siis on paaril riigil on täpselt samad koodid – näiteks USA ja Kanada. Siit edasi läheb asi natuke keerulisemaks – nimelt on suurematel riikide veel ka siseriiklikud koodid. Enamasti on need maakondade, osariikide või kraide põhised lisakoodid. Nii oli ka näiteks Eestis kuni 2003. aastani. Peale seda kaotati need lisakoodid ja maakonna põhiselt midagi numbri ette valima ei pea.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: